دکتر حسین خیرفام مدیر گروه پژوهشی علوم محیط زیست دانشگاه ارومیه خبر از رونمایی اولین تولید محتوای دیجیتال مبتنی بر واقعیت مجازی برای معرفی پروژه تثبیت ریزگردها و ماسه‌های روان در منطقه جبل‌کندی ارومیه داد.

 

دکتر خیرفام با اشاره به پایش گسترده پروژه‌های اجرایی ستاد احیای دریاچه ارومیه توسط دفتر پایش دانشگاه ارومیه مستقر در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه، اثربخشی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه به‌ویژه در دو سال اخیر را مثبت ارزیابی کرد. با این حال ایشان، اطلاع‌رسانی در مورد محل، گستره و اثربخشی این پروژه‌ها را ناکافی دانست.

 

این متخصص حفاظت آب و خاک افزود: اگر مردم و صاحب‌نظران از نزدیک اقدامات اجرایی انجام شده را مشاهده کنند، موفقیت و اثربخشی اکثریت پروژه‌ها را تأیید کرده و در نتیجه منجر به جلب حداکثری در مشارکت عمومی و افزایش اعتماد و همراهی مردم خواهد شد. با این حال، از آن‌جایی‌که در عمل امکان بازدید جامعه و علاقه‌مندان از این پروژه‌ها امکان‌پذیر نیست؛ لذا ما در پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه اقدام به تولید محتوای دیجیتال برای نمایش مجازی و تصویری این پروژه‌ها برای عموم کرده‌ایم که تور مجازی پروژه تثبیت ماسه‌های روان و نمکی در منطقه جبل‌کندی (حاشیه‌های خشک شده دریاچه ارومیه) با استفاده از بادشکن‌های غیرزنده اولین محصول در این راستا می‌باشد. ایشان این محصول را بسیار جذاب و کاربردوست دانسته که کلیک روی لینک ارائه شده کاربر را به محیط مجازی پروژه مذکور هدایت کرده و امکان بازدید به‌صورت تور مجازی فراهم می‌شود.

 

 

http://urmialakeri.com/jabalkandisite/

 

 

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیش‌تر و برقراری ارتباط می‌توانند عضو کانال سروش "همه با هم برای احیای دریاچه ارومیه" با آدرس زیر شوند.

 

@ehya_urmialake

___________________________________________________________________________

    • آمار بازدید:  امروز:58  این هفته:1737  این ماه:6242  امسال:58447